Simyacı

9.7/10 (7 Oy)
✍🏼 Yazar: Paulo Coelho
📟 ISBN: 9789750726439
💬 Lisan: Türkçe
📑 Sayfa: 192
📬 Yayın Evi: Can Yayınları
📐 Ebatlar: cm x cm
457 👁

Simyacı Kitap Açıklaması

Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho’nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye’de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap. Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlânâ’nın ünlü Mesnevî’sinde yer alan bir küçük öyküden yola çıkarak yazılan bu roman, yüreğinde çocukluğunun çırpınışlarını taşıyan okurlar için bir 'klasik' yapıt haline geldi. Simyacı, İspanya’dan kalkıp Mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago’nun masalsı yaşamının öyküsü. Ama aynı zamanda bir 'nasihatnâme'; 'Yazgına nasıl egemen olacaksın? Mutluluğunu nasıl kuracaksın?' gibi sorulara yanıt arayan bir yaşam ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen bu romanın, dünyanın dört bir yanında bunca sevilmesinin gizi, kuşkusuz bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor. Simyacı’yı okumak, herkes daha uykudayken şafak vakti uyanıp güneşin doğuşunu izlemeye benziyor.

#Öykü #Paulo Coelho

Tuğçe ABİDİK 13.12.2022 10

Simyacı kitabı yolunu değiştirme riskini göze alan , yolda değişen dönüşen ve deneyimlemenin , değişmenin o sancılı sürecinden vazgecmeyen bir çobanın yolculuğu.. Yolunu yine en başta özünde bulması beni en etkileyen kısımdı, bazen yol katetmek gerekir en başa kendine dönebilmek için ..


Ayşenur Balkaya 22.05.2022 8

Simyacı okuyanlara, hayata ve çevresine farklı bir pencereden bakmasına olanak sağlıyor. Aynı zamanda okurken acaba benim kişisel menkıbem ne diye sorgularken bulmanız muhtemel. Güzel, akıcı ve bir çırpıda okunabilecek bir kitap okumanızı tavsiye ederim.


Ayşe Yıldızhan 29.01.2022 10

İnsan hep arar ve bulmak için dışarı bakar içine dönmek aslında aklına gelmez aslında en büyük hazine içindedir. Bu kitapta öğrendiğim en güzel şeylerden biri de buydu.


Melike Yıldızhan 09.01.2022 10

Paulo Coelho nun müthiş eserlerinden biridir. Okunmasıni şiddetle tavsiye ederim


Aslı Kozluca 08.01.2022 10

Bazı kitaplar klasiktir ‘simyacı’ gibi .. defalarca okunmalı .


Elif 02.01.2022 10

Bir şeyi gerçekten istersen,onu gerçekleştirmeni saglamak icin bütün evren işbirliği yapar... İşte bu cümle çok etkilemişti beni. Özellikle hayata yeni başlayan gençlerin mutlaka okuması gereken bir klasik .


Mahir Yıldızhan 12.12.2021 10

Bir çobanın eşsiz yolculuğu ve bu yolculuktan öğrendikleri bence hayat amacını arayan herkese bir yol gösterebilir nitelikte.