Gece Yarısı Kütüphanesi
Barcode Generator TEC-IT

Gece Yarısı Kütüphanesi

9.3/10 (4 Oy)
✍🏼 Yazar: Matt Haig
📟 ISBN: 9786051981833
💬 Lisan: Türkçe
📑 Sayfa: 296
📬 Yayın Evi: Domingo Yayınları
📐 Ebatlar: cm x cm
310 👁

Gece Yarısı Kütüphanesi Kitap Açıklaması

42 DİLE ÇEVRİLEN ULUSLARARASI ÇOKSATAN 2020 GOODREADS YILIN EN İYİ ROMANI “Yaşamla ölüm arasında bir kütüphane var,” dedi. “Bu kütüphanedeki raflar sonsuza kadar gider. Her kitap yaşamış olabileceğin başka bir hayatı yaşama şansını sunar sana. Farklı seçimler yapmış olsan, şu an nasıl bir hayatın olacağını görürsün…Pişmanlıklarını telafi etme şansın olsaydı, bazı konularda farklı davranır mıydın?” Nora Seed berbat halde. Kedisi öldü. İşinden kovuldu. Abisi onunla konuşmuyor. Kimsenin ona ihtiyacı yok. Art arda alınmış kötü kararların sonucunda bir kütüphanede buluyor kendini. Zamanın hiç akmadığı bir gece yarısı kütüphanesinde, sonsuz sayıda kitabın ortasında... Kitapların her birinde Nora’nın farklı bir hayatı yazılı. Başka kararlar verseydi yaşamış olabileceği hayatlar. Farklı kariyerler, farklı eşler, farklı arkadaşlar, farklı şehirler arasında gidip gelen Nora’nın aklı sorularla doluyor. Mutluluk sadece önemli sandığımız seçimlerde mi gizli? Yanlış giden her detayın sorumlusu gerçekten biz miyiz? Hayatı yaşanılır kılan ne? Yanlış bir karar insanın tüm hayatına mal olabilir mi? İngiliz edebiyatının önemli isimlerinden Matt Haig; Nora’nın pişmanlıklara, ihtimallere ve yeniden seçme imkânına dair çıktığı bu yolculukta, ona eşlik edecek okurlara sürükleyici ve insanın en temel sorunlarını konu alan bir kurgu sunuyor.

#Roman #Matt Haig

Mahir Yıldızhan 07.06.2022 10

Kesinlikle okunması gereken bir kitap. İnsanın alternatif yaşamlarına karşı bakış açısını yeniden yazdırıyor. Aslında insanın istediğinin başka yerlerde değil de tam da şu anda bu yaşamda ve bu koşullarla olması gerektiğini anlatan harika bir kitap. Aynı zamanda hikayesi de o kadar sürükleyici ki sürekli şimdi ne olacak diye merakla okuyorsunuz.


Yeşim Koçak 12.12.2021 9

Okumaya başlar başlamaz içine çeken hikayesi ile insanın varoluş amacını sorgulayan derin bir kütüphanede buluyoruz kendimizi.Ben kimim,yaşamdaki amacım ne,neden bu zamanda ve bu yerdeyim?Bunlar sadece rastlantısal bir durum mu yoksa evren tarafından incelikle işlenmiş bir kurgu mu?Bu hayatta ve bu zamanda gereksizim aslında diyen pek çok insanın yol gösterici bir kılavuzu gibi Matt HAIG.Yaşamının kendisine verdiği görevle insanlara aslında yaşamlarının en güzel ,en anlamlı,en yararlı konumda olduklarını tatlı ifadeleriyle anlatıyor.